אודותינו

"אנו ניפגש בסוף דרכים ושאלות"

 

"מבטים: בין תיאוריה לפרקטיקה", הינה תכנית שמטרתה להעמיק במגוון נושאים תיאורטיים וקליניים מתוך גוף ידע רחב ומנקודות מבט מגוונות.

 

ל"מבטים" מספר לשלוש תוכניות משנה: האחת "מבטים- קורסים וסדנאות", מציעה למטפלים מגוון קורסים בתחומים תיאורטיים וקליניים באוריינטציה פסיכודינמית. תכנית זו מיועדת למטפלים שסיימו תואר שני בפסיכולוגיה, עבודה סוציאלית קלינית, קרימינולוגיה קלינית, טיפול באומנות ופסיכיאטרים.

 

התכנית השנייה, "מבטים הגל השלישי מציעה למטפלים קורסים מעמיקים בשיטות טיפול מהגל השלישי:

 

(ACT - (Acceptance and Commitment Therapy - טיפול קבלה ומחויבות - 

כגישת טיפול, ACT משתייכת ל'גל השלישי' של הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי, השם במרכז החקירה והעיסוק שלו את תהליכי החשיבה והאופן בו התודעה פועלת, ולאו דווקא את תכני החשיבה עצמם. כפי שניתן להבין משמה של הגישה, היא שמה במרכזה תהליכים של קבלה (למשל של מחשבות ורגשות קשים) לצד פעולה מחויבת המכוונת לכיוון הדברים החשובים לאדם בחייו. המטרה המרכזית של הטיפול היא לקדם את האדם לכיוון של גמישות פסיכולוגית ובגמישות זו עוסק הטיפול, דרך עבודה על שישה תהליכים מרכזיים.

קורס מקיף בסכמה תרפיה - גישה טיפולית מהשדה ההתנהגותי-קוגניטיבי המשלבת עקרונות מתיאוריות יחסי אובייקט, התקשרות וגשטלט בשילוב כלים של דמיון מודרך, עבודת כיסאות, זיהוי ושינוי של סכמות קוגניטיביות וטכניקות התנהגותיות לעבודה עם מטופלים המתמודדים עם קשיים ביחסים בינאישיים, דפוסי חיים מכשילים, הפרעות אישיות והפרעות ציר I.

קורסים אלו מתאימים למטפלים מכל הקשת התיאורטית והקלינית, בעלי ניסיון בטיפול בהתאם למפורט בתיאור הקורסים.

התכנית השלישית, מסלול הכשרה בפסיכותרפיה היפנוטית - הכשרה לשימוש בהיפנוזה במהלך פסיכותרפיה באופן מעמיק, יצירתי ומבוסס ראיות.  תוכנית בנויה באופן מודולרי תלת שנתי המאפשר השתתפות בקורסים בודדים באופן נפרד ללא צורך בהתחייבות ללימודים בתוכנית כולה.

הלמידה בכל התכניות מתבצעת על ידי מרצים מוכרים, מומחים בתחומם ובקבוצות למידה קטנות.

 

 

 

 

ד"ר. ירי גביעון                                                                              פרופ' רוני גבע

ראש התכנית                                                                                 מנהלת המחלקה