סדנת חשיפה עצמית של המטפל בטיפול

שם המרצה: רוני פרישוף

התפתחויות בהבנת תרומתו של הקשר הטיפולי לתהליך הריפוי הנפשי הביאו לשינויים של ממש בשיח הטיפולי הפסיכודינמי. על פי הגישה ההתייחסותית, המטפל אינו מתמקם עוד כלוח חלק, מיכל ריק או זולתעצמי, אלא כסובייקט מלא, אשר באופן מבוקר יכול לגלות את עצמו בפני המטופל, לתועלת הטיפול. 

הגישה ההתייחסותית קנתה לה אוהדים רבים בקרב אנשי מקצוע, אך יש עדיין הנמנעים משינוי בשיח הטיפולי הקלאסי המוכר, מחשש לגלישה לטכניקה פרועה. 

הסדנא נועדה להמשיג, להבנות ולחזק את הטכניקה הטיפולית הנגזרת מהחשיבה ההתיחסותית, ותתמקד בהיבטים של חשיפה עצמית של המטפל. מטרת הסדנא לעודד שיח קרוב ויצירתי, שמחזק ומעמיק את הקשר הטיפולי.

בסדנא נחקור באופן חווייתי את סוגי החשיפות העצמיות של מטפלים בטיפול, ונעמוד על משמעותן הדינמית  ותועלתן. נתבונן על חשיפה עצמית מכוונת ובלתי מכוונת, ביוגרפית ורגשית, חשיפה של קאונטר-טרנספרנס ושל תהליכי חשיבה, ועוד. נתעכב על היבטים של חשיפה עצמית בהתחוללות של ״אנאקטמנט״ בטיפול ובאפשרות לעבד אותו ולצמוח ממנו. 

הסדנא תכלול הן דיון תיאורטי בליווי דוגמאות מן הקליניקה, והן למידה חווייתית דרך משחקי תפקידים.

לסדנא תלווה מקראה בנושא חשיפה עצמית של המטפל וכן דפי עבודה לניטור ועיבוד ההתערבויות.

 

על המנחה: רוני פרישוף, פסיכולוגית קלינית. מטפלת ומדריכה בקליניקה פרטית וב״עמך״ תל אביב. מרצה לפסיכותרפיה בבתיה״ס לפסיכותרפיה של מכון מגיד ושל ביה״ס לעו״ס באונ׳ ת״א. מדריכה במרכז ויניקוט.

 

הסדנא תתקיים ביום ו' ה-13.9.19, בין השעות 8:30-14:30

עלות: 650₪

 

 

לרישום