שלחו לחבר

טיפול קבוצתי

טיפול קבוצתי הוא שיטת טיפול המתקיימת בקבוצה, בד"כ מוגבלת בגודלה (לא יותר מ10-12 משתתפים), הנפגשת באופן קבוע לפרק זמן מוגדר, בהנחיית איש מקצוע אחד או שניים. ישנן קבוצות טיפוליות המתמקדות בטיפול בבעיה או קושי המשותף לכל חברי הקבוצה, או במכנה משותף המאפיין את חברי הקבוצה (כגיל, מין או אירועי חיים משותפים), ולעומתן, יש קבוצות אחרות, המתמקדות בתהליכים האישיים והבינאישיים הרגשיים המתרחשים בהקשר הקבוצתי. נקודת המוצא שעליה מתבסס הטיפול הקבוצתי היא, כי בקבוצה באים לידי ביטוי גם תהליכים שאינם מתרחשים בהקשרים של "אחד על אחד" בתוך טיפול פרטני, וכי המבנה הקבוצתי עשוי לסייע בעיבוד תהליכים אלה.

ישנם טיפולים קבוצתיים המוצעים בטווח זמן מוגדר וידוע מראש (בממוצע כארבעה חודשים, אך ישנן קבוצות ארוכות יותר), ואחרים, שבהם הטיפול אינו מוגבל בזמן. במקביל, ישנן קבוצות שבהן המשתתפים הם קבוצה מוגדרת וקבועה, שלא ניתן להצטרף אליה לאחר תחילת התהליך הטיפולי, ולעומתן, קבוצות אחרות שבהן ניתן להצטרף ולעזוב את הקבוצה על פי הצורך.

בקליניקה מוצעות כיום שתי קבוצות:

קבוצה דינמית:

במסגרת הקליניקה מתקיימת קבוצה טיפולית, העוסקת ביחסים בינאישיים. הקבוצה מיועדת לבני 25-40. דרך תהליכים שקורים בקבוצה והאינטראקציה הבינאישית המתרחשת במסגרתה, ניתן לקדם שינויים בין ותוך אישיים, ולעסוק במקומות של קושי ומורכבות בתחומים כגון זוגיות, קריירה ויחסים עם המשפחה.

עלות ההשתתפות בקבוצה הינה 200 ש"ח בחודש.

קבוצה להפחתת סטיגמה עצמית לאנשים המתמודדים עם הפרעות נפש:

סטיגמה עצמית מתייחסת לתהליך בו אדם מאמץ ומפנים את העמדות החברתיות הסטיגמטיות המופנות כלפיו ומתחיל לחוות את עצמו באופן שלילי בהתאם לסטריאוטיפ החברתי. הסטיגמה החברתית והסטיגמה העצמית שנלווית לה מהוות לרוב מכשול משמעותי בהתמודדות עם מחלת הנפש.

הקבוצה שלנו מיועדת למתמודדים שרואים בסטיגמה ובסטיגמה העצמית נושא מרכזי שהיו רוצים לעסוק בו וללמוד דרכים להתמודדות עמו.

במסגרת הקבוצה יינתן מידע שיעסוק במיתוסים שגויים לגבי מחלות נפש, יילמדו אסטרטגיות התמודדות עם הסטיגמה העצמית ותתאפשר הבניה מחודשת של תפיסה חיובית יותר כאדם בעל כוחות ומשאבי התמודדות.

המפגשים נערכים אחת לשבוע, עלות ההשתתפות בקבוצה הינה 50 שקלים לחודש. 

למידע נוסף ולפנייה לקבוצות הטיפול ניתן להתקשר לטלפון הקליניקה במספר 03-5318541 ולהשאיר הודעה או לשלוח מייל לכתובת: clinicth@biu.ac.il ולציין כי אתם מעוניינים בטיפול הקבוצתי.

 

תאריך עדכון אחרון : 03/01/2021