דיכאון

הדיכאון הוא תופעה נפשית נפוצה המאופיינת במצב רוח מדוכדך לאורך זמן, תחושת ריקנות, אובדן עניין ואובדן של תחושת הנאה, תחושת אשמה ודימוי עצמי שלילי. לעיתים קרובות תחושות אלו מלוות בהפרעות בשינה ובתאבון, העדר אנרגיה וקשיים בריכוז. כתוצאה ממצב זה, סובל האדם מפגיעה משמעותית באיכות החיים.

מצב רוח מדוכדך הוא חלק טבעי ממהלך החיים. הוא עשוי להיגרם כתוצאה מאירועי חיים שליליים או מלחיצים. עם זאת, פעמים רבות, מצב זה נמשך לאורך זמן, באופן הפוגע בתפקוד היומיומי של האדם או בתחושת השליטה של האדם על חייו. לרוע המזל, אנשים רבים סובלים מדיכאון לאורך זמן אך אינם מודעים לכך.

דיכאון עשוי להתרחש בכל גיל, אך נפוץ במיוחד בקרב מבוגרים וקשישים. עוצמת הדיכאון ומשכו משתנים בין אדם לאדם. הדיכאון עשוי לנוע בטווח שבין הפרעה קלה לבין הפרעה ממושכת וחמורה. חשוב לזכור כי האדם הסובל מדיכאון חווה סבל רב וכי במצבים קיצוניים, עשוי הדיכאון להוביל לאובדנות.

הדיכאון הוא מחלה הניתנת לטיפול. במידה ואתם.ן סובלים.ות מדיכאון, אנו מעודדים אתכם.ן לפנות לגורם מקצועי על מנת שיוכל להדריך אתכם.ן לגבי סוג הטיפול המתאים. לעיתים קרובות משלבים טיפול פסיכולוגי לצד טיפול תרופתי, אשר נמצא יעיל מאוד לטיפול בדיכאון. חשוב לציין כי אדם שחווה תקופת דיכאון, נמצא בסיכון לחוות תקופה נוספת בעתיד. הטיפול עשוי למנוע אפיזודה דיכאונית בעתיד או להחליש את עוצמתה.

במסגרת הקליניקה לשירות הקהילה, אנו מציעים טיפולים פסיכולוגיים המסייעים בהתמודדות עם דיכאון. הטיפול עשוי לסייע לאדם לזהות את הגורמים והבעיות שהביאו לדיכאון, לטפל בבעיות הניתנות לשינוי ולשפר את ההתמודדות עם אלו שאינן ניתנות לשינוי. במהלך הטיפול, המטופל.ת לומד.ת לזהות דפוסי חשיבה והתנהגות המובילים לרגשות של חוסר אונים וחוסר תקווה ולשנותם ובכך להקל על מצוקתו.ה.