קשיים ביחסים בינאישיים

מערכות יחסים קרובות עם חברים, בני זוג ובני משפחה הם מרכיב משמעותי ביותר בחיינו. לצד התמיכה והסיפוק שמעניקות מערכות יחסים קרובות, לעיתים הן עשויות להוות מקור ללחץ, תסכול וכאב רגשי. קשיים במערכות יחסים עשויים לבוא לידי ביטוי באופנים שונים ומגוונים. אנשים רבים מתמודדים עם קשיים במסגרת המשפחתית שלהם. במקרים מסוימים המערכת המשפחתית נחווית כלוחצת ומציפה ובמקרים אחרים- כמרוחקת ומנוכרת. קשיים בתקשורת עשויים לגרום למריבות ולסבל, מבלי שתדעו כיצד אפשר לשנות את המצב הקיים.

אנשים רבים מתמודדים עם קשיים בתחום הזוגי. ישנם.ן כאלו המתקשים.ות למצוא בן.ת זוג מתאים וחוששים.ות להישאר לבד. אחרים נמצאים.ות במערכת זוגית בלתי מספקת, ומתלבטים.ות האם וכיצד ניתן לשפר את המצב. חברויות קרובות מביאות לעיתים לחיכוכים ומעלות רגשות אשר עשויים להיות מורכבים ומבלבלים. ייתכן כי לעיתים אתם.ן חשים בודדים.ות או בלתי מובנים.ות, גם כאשר אתם.ן מוקפים.ות בחברים ובני משפחה.

כאשר אתם.ן מרגישים.ות כי קשיים במערכות היחסים שלכם.ן מעיקים ופוגעים באיכות חייכם.ן, רצוי לפנות לטיפול פסיכולוגי. הטיפול הפסיכולוגי מספק תמיכה רגשית ומשמש כלי לשינוי. במסגרת הטיפול תתאפשר התבוננות משותפת והבנה של מצבים אשר לעיתים נראים סבוכים ובלתי מובנים. הטיפול יוכל לסייע לך להבין את עצמך ולזהות דפוסי מחשבה והתנהגות אשר מפריעים לך ליהנות ממערכות יחסים מספקות. בעזרת המטפל.ת תוכל.י להבין אילו מערכות יחסים היית רוצה ליצור עם הסובבים אותך ולהבין מהם הצרכים והרצונות אשר כיום אינם מקבלים מענה. במסגרת הטיפול תוכל.י ללמוד כיצד לתקשר בצורה יעילה יותר עם הסביבה על מנת לחזק את הקשרים המשמעותיים עבורך.