המחלקה בתקשורת

 • הנגיף פוגע יותר בזקנים, אבל הבידוד מסכן יותר את הצעירים

  פרופ' אילנית חסון-אוחיון ופרופ' דני חורש

  נשים יותר מגברים, מפוטרים יותר מעובדים, רווקים יותר מנשואים עם ילדים – מחקר ישראלי שמתבצע בזמן אמת חושף גילויים מפתיעים לגבי מי פגיע יותר למצוקה נפשית בעקבות משבר הקורונה

 • "הגעתי לפירוק מוחלט": גם אוטיסטים סובלים מפוסט-טראומה

  פרופ' עפר גולן ופרופ' דני חורש

  אף שהחיים על הרצף האוטיסטי מזמנים חוויות טראומטיות יומיומיות, אין כמעט מחקר שעוסק בקשר בין שתי התופעות. או לפחות לא היה כזה, עד שנכנסו לתמונה שני חוקרים מאוניברסיטת בר אילן.

 • מפדיקור לכסף: האבולוציה של יום האישה

  פרופ' רונית קרק

  עד לפני עשור נסובו אירועי יום האישה הבינלאומי בארץ על טיפוח, בישול, פינוק ושופינג. כעת ניכר שינוי: יש דגש על נשים בשוק ההון וייצוג נשים בפוליטיקה.

 • פסיכולוגיה שיקומית בגובה העיניים

  פרופ' אילנית חסון-אוחיון

   

  בפרק שוחחנו על מחלות נפש קשות והסטיגמות שמתלוות אליהן, איזה שיקום עוברות.ים א.נשים עם מחלות נפש קשות וכמובן - מה הקשר של כל זה לפסיכולוגיה שיקומית.

 • מעבדה לניהול | נערות במרכז לומדות מקצועות היי־טק עבור מיצוי אישי; בפריפריה, בשביל כסף

  פרופ' רונית קרק

  מחקר מגלה שכסף ועלייה בסולם החברתי־כלכלי הם המוטיבציות המובילות בקרב תלמידים ותלמידות תיכון בפריפריה הבוחרים במסלול מדעי־טכנולוגי שיוביל להיי־טק ■ במרכז המבוסס יש פחות צורך בהתקדמות חברתית — ובנות לומדות מדע וטכנולוגיה לצורכי מימוש עצמי

 • הכלי הפשוט שיכול להפוך את הפרעת הקשב ליתרון

  פרופ' רוני גבע וד"ר מילי אולינובר

  מחקר שנערך בצה"ל מצא שאנשים עם הפרעת קשב נמשכים יותר לעבוד במקצועות מלאי אקשן, ושבאמצעות התערבות פשוטה למדי הם יכולים לקבל החלטות בצורה טובה יותר

 • "עלומים" חוטאת בתיאור בתי הספר לנוער בסיכון

  פרופ' רונית קרק

  בימים בהם יש תחושה שהאלימות בחברה הישראלית גוברת והולכת, הצפייה בסדרה "עלומים" של "כאן 11" היא כמו בוקס בבטן ומעוררת תחושה של אי-נחת וחשש. הסדרה מציגה את סיפורם של נערים הלומדים בתיכון לנוער בסיכון בבית שמש, החיים בעולם של אלימות ופשע ממנו קשה להיחלץ, ומעוררת תחושה חזקה של פחד והיעדר תקווה. עם זאת, הניסיון שלה להציג תמונת מצב אותנטית של בית ספר לנוער בסיכון רחוקה מאוד מהמציאות.

 • ארגוני העבודה צריכים לקחת אחריות ולהשוות את השכר של הנשים והגברים

  פרופ' רונית קרק

  הדיון על נתוני שכר שהתקיים בקהילת הפייסבוק “עוברות ושוות" משקף התחלת מהפכה. עכשיו גם המעסיקים וארגוני העבודה צריכים להיכנס לתמונה.

 • ילדים בני 3 חודשים עד 3 שנולדו בימי מגיפת קורונה עשויים לסבול מעיכוב התפתחותי.

  פרופ' רוני גבע

  ילדים בני 3 חודשים עד 3 שנולדו בימי מגיפת קורונה עשויים לסבול מעיכוב התפתחותי.

 • מה פגים רוצים

  פרופ' רוני גבע

  במשך עשרות שנים נהגו להקיף אותם באורות ובמכונות מצפצפות, לבדוק ולדקור אותם ללא הרף, ולהציב חומת רופאים ואחיות שחצצה בינם ובין אימותיהם. היום כבר הולך ומתגלה המחיר הכבד של שיטת הטיפול הזו - מהפרעות קשב וריכוז ועד קשיי התפתחות. במעבדה שנראית יותר כמו חדר משחקים צבעוני, פרופ' רוני גבע וצוותה לומדים לשמוע מה יש לפגים לומר, ומצליחים להניע מהפכה שכובשת את הפגיות בארץ ובעולם.